Toggle navigation
Tournaments
Coaching
Officiating
Events @ LTAT
Rankings
PTT Series
Tennis 10s
Tennis 10s Calendar
Tennis 10s Regulations
Beach Tennis
Beach Tennis Calendar
Beach Tennis Regulations
Beach Tennis Rankings
Registration
LTAT Coaches
Wildcard
Court Bookings
Chair Umpires
Academy Coaches
Academy Player
Login
Referee
Organizer
Coaches
Courts Bookings
Officials
Late Withdrawal
Contact us
Marvin-CV Junior Campionships 2023 By Air Asia ,Babolat, Asics,Yonex,Wilson, Dever Circuit1
BOYS
GIRLS
UNDER 8
Tournament Draw For Under 8
Draw English
Draw Thai
SNo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
St.
Rank
2
92
83
24
105
92
67
92
32
77
21
Prov
กทม
RUS*
กทม
กทม
กทม
กทม
กทม
กทม
กทม
ขก
กทม
สป
กทม
R16
Phalakornkule Navarin [1]
นวรินทร์ ผลากรกุล [1]
Bye
Bye
Sukhorukov Anatolii
Sukhorukov Anatolii
Sirivuthcharungchit Tanapong
ธนพงษ์ สิริวุฒิจรุงจิตต์
Jakkom Supakorn [3]
ศุภกร จักรคม [3]
Bye
Bye
Rodphont Phaprompt
พาพร้อม รอดพ้น
Kanokvaliwongse Krirkwin
เกริกวินทร์ กนกวลีวงศ์
Chaimahapruk Pruk
พฤกษ์ ไชยมหาพฤกษ์
Sergienko Ratchanon
รัชชานนท์ เซอร์เกียนโค
Soon Ayrton
ไอร์ตัน ซูน
Saliddeechaigul Theethat [4]
ธีทัต สฤษฎีชัยกุล [4]
Apiratanapimolchai Nichpasit
ณิชภศิษฐ์ อภิรัตนพิมลชัย
Kunchayangkul Cruise
ครูซ คุณชยางกูร
Bye
Bye
Chenvanij Jinjade [2]
จิณเจษฎ์ เจนวาณิชย์ [2]
Quarter-Finals
Phalakornkule Navarin [1]
นวรินทร์ ผลากรกุล [1]
Sukhorukov Anatolii
Sukhorukov Anatolii
4-0, 4-1
Jakkom Supakorn [3]
ศุภกร จักรคม [3]
Rodphont Phaprompt
พาพร้อม รอดพ้น
4-1, 4-1
Chaimahapruk Pruk
พฤกษ์ ไชยมหาพฤกษ์
4-0, 4-0
Saliddeechaigul Theethat [4]
ธีทัต สฤษฎีชัยกุล [4]
5-3, 4-0,
Kunchayangkul Cruise
ครูซ คุณชยางกูร
W.O.
Chenvanij Jinjade [2]
จิณเจษฎ์ เจนวาณิชย์ [2]
Semifinals
Phalakornkule Navarin [1]
นวรินทร์ ผลากรกุล [1]
4-0, 4-0
Jakkom Supakorn [3]
ศุภกร จักรคม [3]
4-1, 4-0
Chaimahapruk Pruk
พฤกษ์ ไชยมหาพฤกษ์
4-2, 4-1
Chenvanij Jinjade [2]
จิณเจษฎ์ เจนวาณิชย์ [2]
4-0, 4-0,
Final
Phalakornkule Navarin [1]
นวรินทร์ ผลากรกุล [1]
W.O.
Chenvanij Jinjade [2]
จิณเจษฎ์ เจนวาณิชย์ [2]
4-0, 4-0,
Winner
Phalakornkule Navarin [1]
นวรินทร์ ผลากรกุล [1]
4-0, 4-1
UNDER 10
Tournament Draw For Under 10
Draw English
Draw Thai
SNo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
St.
Rank
2
227
201
153
66
50
175
171
85
104
175
201
32
68
146
22
Prov
กทม
กทม
สบ
SGP*
กทม
นบ
RUS*
CHN*
กทม
กทม
นค
USA*
สป
RUS*
กทม
อด
SGP*
กทม
MYS*
กทม
กทม
R32
Phalakornkule Navatorn [1]
นวธรณ์ ผลากรกุล [1]
Bye
Bye
Sutherland Mano
Sutherland Mano
Wongsirirungruang Ananda
อนันดา วงค์ศิริรุ่งเรือง
Lee Kyler
Lee Kyler
Phiu-On Pattara
ภัทระ ผิวอ่อน
Bye
Bye
Photi Rawipas [5]
รวิภาส โปติ [5]
Chirkov Iaroslav [4]
Chirkov Iaroslav [4]
Bye
Bye
Shi Chen
Shi Chen
Bye
Bye
Tanyakiat Ponlajak
ภลจักษณ์ ธันยเกียรติ์
Chenvanij Jinjade
จิณเจษฎ์ เจนวาณิชย์
Bye
Bye
Vhiphaphornsuriphon Tanankrit [7]
ธนันธ์กฤต วิภาพรสุริพล [7]
Guo Alex [8]
Guo Alex [8]
Bye
Bye
Kunchayangkul Cris
คริษฐ์ คุณชยางกูร
Bye
Bye
Sukhorukov Anatolii
Sukhorukov Anatolii
Chaimahapruk Pruk
พฤกษ์ ไชยมหาพฤกษ์
Bye
Bye
Piriyachaicharat Pasuvee [3]
พสุวีร์ พิริยชัยจรัส [3]
Phan Nguyenanh [6]
Phan Nguyenanh [6]
Bye
Bye
Phalakornkule Navarin
นวรินทร์ ผลากรกุล
Pang Haoxuan
Pang Haoxuan
Bye
Bye
Soon Ayrton
ไอร์ตัน ซูน
Bye
Bye
NIMVACHIRASOONTHORN Krit [2]
กฤษฎิ์ นิ่มวชิระสุนทร [2]
R16
Phalakornkule Navatorn [1]
นวธรณ์ ผลากรกุล [1]
Wongsirirungruang Ananda
อนันดา วงค์ศิริรุ่งเรือง
4-5 (5), 4-1, 1-0 (2)
Lee Kyler
Lee Kyler
4-0, 4-0
Photi Rawipas [5]
รวิภาส โปติ [5]
Chirkov Iaroslav [4]
Chirkov Iaroslav [4]
Shi Chen
Shi Chen
Chenvanij Jinjade
จิณเจษฎ์ เจนวาณิชย์
4-0, 4-0,
Vhiphaphornsuriphon Tanankrit [7]
ธนันธ์กฤต วิภาพรสุริพล [7]
Guo Alex [8]
Guo Alex [8]
Kunchayangkul Cris
คริษฐ์ คุณชยางกูร
Chaimahapruk Pruk
พฤกษ์ ไชยมหาพฤกษ์
4-0, 4-2,
Piriyachaicharat Pasuvee [3]
พสุวีร์ พิริยชัยจรัส [3]
Phan Nguyenanh [6]
Phan Nguyenanh [6]
Phalakornkule Navarin
นวรินทร์ ผลากรกุล
W.O.
Soon Ayrton
ไอร์ตัน ซูน
NIMVACHIRASOONTHORN Krit [2]
กฤษฎิ์ นิ่มวชิระสุนทร [2]
Quarter-Finals
Phalakornkule Navatorn [1]
นวธรณ์ ผลากรกุล [1]
4-0, 4-0
Lee Kyler
Lee Kyler
4-1, 4-2
Chirkov Iaroslav [4]
Chirkov Iaroslav [4]
4-0, 4-0
Chenvanij Jinjade
จิณเจษฎ์ เจนวาณิชย์
4-1, 4-2
Guo Alex [8]
Guo Alex [8]
4-2, 5-3
Piriyachaicharat Pasuvee [3]
พสุวีร์ พิริยชัยจรัส [3]
4-0, 4-0,
Phan Nguyenanh [6]
Phan Nguyenanh [6]
4-1, 0-4, 1-0 (4)
NIMVACHIRASOONTHORN Krit [2]
กฤษฎิ์ นิ่มวชิระสุนทร [2]
4-0, 4-0,
Semifinals
Phalakornkule Navatorn [1]
นวธรณ์ ผลากรกุล [1]
4-1, 4-1
Chirkov Iaroslav [4]
Chirkov Iaroslav [4]
4-0, 5-3
Piriyachaicharat Pasuvee [3]
พสุวีร์ พิริยชัยจรัส [3]
4-0, 4-0,
Phan Nguyenanh [6]
Phan Nguyenanh [6]
4-2, 4-1
Final
Phalakornkule Navatorn [1]
นวธรณ์ ผลากรกุล [1]
4-1, 4-1
Phan Nguyenanh [6]
Phan Nguyenanh [6]
4-2, 4-2,
Winner
Phalakornkule Navatorn [1]
นวธรณ์ ผลากรกุล [1]
4-1, 4-1
UNDER 12
Tournament Draw For Under 12
Draw English
Draw Thai
SNo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
St.
Rank
14
169
237
252
303
221
151
69
221
218
268
268
154
117
169
177
160
340
46
130
160
182
237
340
22
Prov
ปท
กทม
FRA*
กทม
กทม
RUS*
นบ
กทม
กทม
กทม
กทม
อด
นบ
กทม
นฐ
กทม
กทม
SGP*
CHN*
กทม
PHL*
กทม
กทม
สค
กทม
กทม
R32
CHINAPAN Pitpong [1]
พิชญ์พงษ์ จีนาพันธุ์ [1]
Bye
Bye
Sodtivarakul Varinracht
วรินทร์รัชต์ โสตถีวรกุล
Gallien Drake
Gallien Drake
Tangsukson Tawin
ธาวิน ตั้งสุขสันต์
Sajjaporamest Natthee
ณัฐธีร์ สัจจะปรเมษฐ
Chirkov Iaroslav
Chirkov Iaroslav
Somjitchob Kiri [7]
คีรี สมจิตต์ชอบ [7]
PATTANAPADUNGPONG Thirawas [4]
ถิรวัสส์ พัฒนผดุงพงศ์ [4]
Bye
Bye
Siangsukone Bhumphat
ภูมิพัฒน์ เสียงสุคนธ์
Ittiphakorn Athith
อธิษฐ์ อิทธิภากร
Soon Peyton
เพย์ตัน ซูน
Piriyachaicharat Pasuvee
พสุวีร์ พิริยชัยจรัส
Photi Rawipas
รวิภาส โปติ
Phalakornkule Navatorn [8]
นวธรณ์ ผลากรกุล [8]
Pathomlikitkan Chaiphat [5]
ชัยภัทร ปฐมลิขิตกาญจน์ [5]
Bye
Bye
Liu Ryan Taihua
Liu Ryan Taihua
Hankraipong Nawakrit
นวกฤตย์ หาญไกรพงศ์
Phan Nguyenanh
Phan Nguyenanh
Chen Mingyi
Chen Mingyi
Bye
Bye
CHANSONTIKUL Nutt [3]
ณัฏฐ์ จันทร์สนธิกุล [3]
COYIUTO Aaron [6]
COYIUTO Aaron [6]
Bye
Bye
Liu Kyne
Liu Kyne
Vongtaradon Korn
กรณ์ วงศ์ธราดล
ATTAPAIBOON Thapanapong
ฐปนพงษ์ อัตไพบูลย์
Sathongkham Poptam
พบธรรม สระทองคำ
Bye
Bye
WANGLEE Khoon [2]
ขุน หวั่งหลี [2]
R16
CHINAPAN Pitpong [1]
พิชญ์พงษ์ จีนาพันธุ์ [1]
Gallien Drake
Gallien Drake
4-1, 4-0,
Sajjaporamest Natthee
ณัฐธีร์ สัจจะปรเมษฐ
4-1, 4-2,
Chirkov Iaroslav
Chirkov Iaroslav
4-0, 4-1
PATTANAPADUNGPONG Thirawas [4]
ถิรวัสส์ พัฒนผดุงพงศ์ [4]
Siangsukone Bhumphat
ภูมิพัฒน์ เสียงสุคนธ์
4-2, 4-1
Piriyachaicharat Pasuvee
พสุวีร์ พิริยชัยจรัส
4-0, 4-1,
Phalakornkule Navatorn [8]
นวธรณ์ ผลากรกุล [8]
4-0, 4-0,
Pathomlikitkan Chaiphat [5]
ชัยภัทร ปฐมลิขิตกาญจน์ [5]
Liu Ryan Taihua
Liu Ryan Taihua
4-2, 4-1
Phan Nguyenanh
Phan Nguyenanh
4-0, 4-0
CHANSONTIKUL Nutt [3]
ณัฏฐ์ จันทร์สนธิกุล [3]
COYIUTO Aaron [6]
COYIUTO Aaron [6]
Liu Kyne
Liu Kyne
4-1, 4-1
ATTAPAIBOON Thapanapong
ฐปนพงษ์ อัตไพบูลย์
4-0, 4-0
WANGLEE Khoon [2]
ขุน หวั่งหลี [2]
Quarter-Finals
CHINAPAN Pitpong [1]
พิชญ์พงษ์ จีนาพันธุ์ [1]
2-4, 4-2, 1-0 (6)
Chirkov Iaroslav
Chirkov Iaroslav
4-0, 4-1,
PATTANAPADUNGPONG Thirawas [4]
ถิรวัสส์ พัฒนผดุงพงศ์ [4]
4-2, 4-2
Phalakornkule Navatorn [8]
นวธรณ์ ผลากรกุล [8]
4-1, 4-0,
Liu Ryan Taihua
Liu Ryan Taihua
5-4 (4), 3-5, 1-0 (6)
CHANSONTIKUL Nutt [3]
ณัฏฐ์ จันทร์สนธิกุล [3]
5-3, 4-2,
COYIUTO Aaron [6]
COYIUTO Aaron [6]
4-0, 5-4 (4)
WANGLEE Khoon [2]
ขุน หวั่งหลี [2]
4-0, 4-1,
Semifinals
CHINAPAN Pitpong [1]
พิชญ์พงษ์ จีนาพันธุ์ [1]
5-3, 4-2
Phalakornkule Navatorn [8]
นวธรณ์ ผลากรกุล [8]
5-3, 4-2,
CHANSONTIKUL Nutt [3]
ณัฏฐ์ จันทร์สนธิกุล [3]
4-1, 4-1,
WANGLEE Khoon [2]
ขุน หวั่งหลี [2]
4-0, 4-0,
Final
CHINAPAN Pitpong [1]
พิชญ์พงษ์ จีนาพันธุ์ [1]
4-1, 4-1
WANGLEE Khoon [2]
ขุน หวั่งหลี [2]
4-0, 4-0,
Winner
WANGLEE Khoon [2]
ขุน หวั่งหลี [2]
4-2, 5-4 (3),
UNDER 14
Tournament Draw For Under 14
Draw English
Draw Thai
SNo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
St.
Rank
28
114
118
99
86
114
209
105
91
135
110
70
107
154
129
63
Prov
ภก
กทม
RUS*
ชม
อย
กทม
กทม
PHL*
นบ
กทม
กทม
กทม
นบ
สค
กทม
นฐ
JPN*
อด
R32
Asawabenjang Akarin [1]
อัครินทร์ อัศวเบ็ญจาง [1]
Bye
Bye
SRIKRUEAKAEW Todsatham
ทศธรรม ศรีเครือแก้ว
Bye
Bye
Bye
Bye
Sukhorukov Lev
Sukhorukov Lev
Bye
Bye
Guo Zixuan [6]
Guo Zixuan [6]
KANJANAPHUTHIPONG Jittaboon [4]
จิตบุณย์ กาญจนพฤฒิพงศ์ [4]
Bye
Bye
Liu Kyne
Liu Kyne
Rattanatassanee Weeravich
วีรวิชญ์ รัตนทัศนีย์
Bye
Bye
COYIUTO Aaron
COYIUTO Aaron
Bye
Bye
Pornsirikul Krittaphart [7]
กฤตภาสท์ พรศิริกุล [7]
Tatiyamaneekul Sipon [5]
ศิภณ ตติยมณีกุล [5]
Bye
Bye
Varophas ITTHICHET
อิทธิเชษฐ์ วโรภาษ
Bye
Bye
Bye
Bye
WANGLEE Khoon
ขุน หวั่งหลี
Bye
Bye
Iuchi Reo [3]
เรโอะ อิอูจิ [3]
ATTAPAIBOON Thapanapong [8]
ฐปนพงษ์ อัตไพบูลย์ [8]
Bye
Bye
Liu Ryan Taihua
Liu Ryan Taihua
Bye
Bye
Thongkrajang Thanadech
ธนเดช ทองกระจ่าง
tsuji Soichiro
tsuji Soichiro
Bye
Bye
ROOBMOH Kiticha [2]
กิติชา รูปเหมาะ [2]
R16
Asawabenjang Akarin [1]
อัครินทร์ อัศวเบ็ญจาง [1]
SRIKRUEAKAEW Todsatham
ทศธรรม ศรีเครือแก้ว
Sukhorukov Lev
Sukhorukov Lev
Guo Zixuan [6]
Guo Zixuan [6]
KANJANAPHUTHIPONG Jittaboon [4]
จิตบุณย์ กาญจนพฤฒิพงศ์ [4]
Rattanatassanee Weeravich
วีรวิชญ์ รัตนทัศนีย์
4-2, 4-2,
COYIUTO Aaron
COYIUTO Aaron
Pornsirikul Krittaphart [7]
กฤตภาสท์ พรศิริกุล [7]
Tatiyamaneekul Sipon [5]
ศิภณ ตติยมณีกุล [5]
Varophas ITTHICHET
อิทธิเชษฐ์ วโรภาษ
WANGLEE Khoon
ขุน หวั่งหลี
Iuchi Reo [3]
เรโอะ อิอูจิ [3]
ATTAPAIBOON Thapanapong [8]
ฐปนพงษ์ อัตไพบูลย์ [8]
Liu Ryan Taihua
Liu Ryan Taihua
Thongkrajang Thanadech
ธนเดช ทองกระจ่าง
4-2, 4-0
ROOBMOH Kiticha [2]
กิติชา รูปเหมาะ [2]
Quarter-Finals
Asawabenjang Akarin [1]
อัครินทร์ อัศวเบ็ญจาง [1]
4-0, 4-2
Sukhorukov Lev
Sukhorukov Lev
4-0, 4-0
Rattanatassanee Weeravich
วีรวิชญ์ รัตนทัศนีย์
4-1, 4-2,
COYIUTO Aaron
COYIUTO Aaron
4-2, 4-5 (4), 1-0 (3)
Tatiyamaneekul Sipon [5]
ศิภณ ตติยมณีกุล [5]
5-3, 5-3
WANGLEE Khoon
ขุน หวั่งหลี
4-1, 4-5 (1), 1-0 (5)
ATTAPAIBOON Thapanapong [8]
ฐปนพงษ์ อัตไพบูลย์ [8]
3-5, 5-3, 1-0 (9)
Thongkrajang Thanadech
ธนเดช ทองกระจ่าง
1-4, 5-4 (2), 1-0 (8)
Semifinals
Asawabenjang Akarin [1]
อัครินทร์ อัศวเบ็ญจาง [1]
0-4, 5-3, 1-0 (7)
COYIUTO Aaron
COYIUTO Aaron
5-3, 4-2,
WANGLEE Khoon
ขุน หวั่งหลี
4-1, 4-1,
Thongkrajang Thanadech
ธนเดช ทองกระจ่าง
4-0, 5-4 (5),
Final
Asawabenjang Akarin [1]
อัครินทร์ อัศวเบ็ญจาง [1]
4-0, 4-1
Thongkrajang Thanadech
ธนเดช ทองกระจ่าง
4-2, 4-2,
Winner
Asawabenjang Akarin [1]
อัครินทร์ อัศวเบ็ญจาง [1]
5-4 (2), 3-5, 1-0 (4)
UNDER 16
Tournament Draw For Under 16
Draw English
Draw Thai
SNo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
St.
Rank
49
171
95
86
154
176
92
107
134
75
118
152
62
Prov
สค
CHN*
กทม
พบ
นบ
กทม
RUS*
นฐ
ภก
กทม
ชม
นฐ
USA*
กทม
JPN*
นบ
กทม
RUS*
R32
NATTAMETHINEE Pontakorn [1]
พนธกร ณัฐเมทินี [1]
Bye
Bye
Sun Dingchen
Sun Dingchen
APIWANOPAT santipab
สันติภาพ อภิวันทน์โอภาศ
Bye
Bye
CHANASONGKRAM Lippakorn
ลิปปกร ชนะสงคราม
Bye
Bye
Iuchi Reo [6]
เรโอะ อิอูจิ [6]
Tatiyamaneekul Sipoom [4]
ศิภูมิ ตติยมณีกุล [4]
Bye
Bye
Sukhorukov Lev
Sukhorukov Lev
Bye
Bye
Bye
Bye
Srisawang Napat
ณภัทร ศรีสว่าง
Bye
Bye
Asawabenjang Akarin [5]
อัครินทร์ อัศวเบ็ญจาง [5]
SRIKRUEAKAEW Rakkao [7]
รักเก้า ศรีเครือแก้ว [7]
Bye
Bye
Guo Zixuan
Guo Zixuan
Bye
Bye
Bye
Bye
Thongkrajang Thanadech
ธนเดช ทองกระจ่าง
Bye
Bye
Hashimoto Reid [3]
Hashimoto Reid [3]
INTRAPHOM Prin [8]
ปริญ อินทรพรหม [8]
Bye
Bye
tsuji Soichiro
tsuji Soichiro
Bye
Bye
Pornsirikul Krittaphart
กฤตภาสท์ พรศิริกุล
Saipornchai Ken
เคณ สายพรชัย
Bye
Bye
Sukhorukov Mikhail [2]
Sukhorukov Mikhail [2]
R16
NATTAMETHINEE Pontakorn [1]
พนธกร ณัฐเมทินี [1]
Sun Dingchen
Sun Dingchen
W.O.
CHANASONGKRAM Lippakorn
ลิปปกร ชนะสงคราม
Iuchi Reo [6]
เรโอะ อิอูจิ [6]
Tatiyamaneekul Sipoom [4]
ศิภูมิ ตติยมณีกุล [4]
Sukhorukov Lev
Sukhorukov Lev
Srisawang Napat
ณภัทร ศรีสว่าง
Asawabenjang Akarin [5]
อัครินทร์ อัศวเบ็ญจาง [5]
SRIKRUEAKAEW Rakkao [7]
รักเก้า ศรีเครือแก้ว [7]
Guo Zixuan
Guo Zixuan
Thongkrajang Thanadech
ธนเดช ทองกระจ่าง
Hashimoto Reid [3]
Hashimoto Reid [3]
INTRAPHOM Prin [8]
ปริญ อินทรพรหม [8]
tsuji Soichiro
tsuji Soichiro
Pornsirikul Krittaphart
กฤตภาสท์ พรศิริกุล
4-0, 4-0
Sukhorukov Mikhail [2]
Sukhorukov Mikhail [2]
Quarter-Finals
NATTAMETHINEE Pontakorn [1]
พนธกร ณัฐเมทินี [1]
4-0, 4-0
Iuchi Reo [6]
เรโอะ อิอูจิ [6]
W.O.
Sukhorukov Lev
Sukhorukov Lev
4-1, 4-1,
Asawabenjang Akarin [5]
อัครินทร์ อัศวเบ็ญจาง [5]
4-0, 4-1,
Guo Zixuan
Guo Zixuan
3-5, 5-3, 1-0 (8)
Hashimoto Reid [3]
Hashimoto Reid [3]
W.O.
tsuji Soichiro
tsuji Soichiro
W.O.
Sukhorukov Mikhail [2]
Sukhorukov Mikhail [2]
4-0, 4-0,
Semifinals
NATTAMETHINEE Pontakorn [1]
พนธกร ณัฐเมทินี [1]
4-0, 4-0
Asawabenjang Akarin [5]
อัครินทร์ อัศวเบ็ญจาง [5]
4-1, 5-4 (4),
Hashimoto Reid [3]
Hashimoto Reid [3]
4-1, 4-0,
Sukhorukov Mikhail [2]
Sukhorukov Mikhail [2]
4-2, 4-2,
Final
NATTAMETHINEE Pontakorn [1]
พนธกร ณัฐเมทินี [1]
4-2, 4-2
Hashimoto Reid [3]
Hashimoto Reid [3]
5-4 (1), 4-2
Winner
Hashimoto Reid [3]
Hashimoto Reid [3]
4-1, 4-1,
UNDER 18
Tournament Draw For Under 18
Draw English
Draw Thai
SNo
1
2
3
4
5
6
7
8
St.
Rank
11
111
193
136
110
93
Prov
นม
RUS*
CHN*
พบ
กทม
พบ
สค
RUS*
Quarter-Finals
REESUKUMAL Kanin [1]
คณิน ริสุขุมาล [1]
Sukhorukov Mikhail
Sukhorukov Mikhail
Sun Dingchen
Sun Dingchen
CHANASONGKRAM Lippakorn
ลิปปกร ชนะสงคราม
Tatiyamaneekul Sipoom
ศิภูมิ ตติยมณีกุล
SUKJAROEN Phaphet
ผาเพชร สุขเจริญ
NATTAMETHINEE Pontakorn
พนธกร ณัฐเมทินี
Panin Ivan [2]
Panin Ivan [2]
Semifinals
Sukhorukov Mikhail
Sukhorukov Mikhail
W.O.
Sun Dingchen
Sun Dingchen
W.O.
SUKJAROEN Phaphet
ผาเพชร สุขเจริญ
W.O.
Panin Ivan [2]
Panin Ivan [2]
4-1, 5-3,
Final
Sukhorukov Mikhail
Sukhorukov Mikhail
4-0, 4-0
Panin Ivan [2]
Panin Ivan [2]
4-0, 4-0,
Winner
Panin Ivan [2]
Panin Ivan [2]
3-5, 4-0, 1-0 (13)
UNDER 8
Tournament Draw For Under 8
Draw English
Draw Thai
SNo
1
2
3
4
5
6
7
8
St.
Rank
1
45
43
42
7
Prov
ชบ
นบ
กทม
นฐ
PHL*
MYS*
กทม
Quarter-Finals
Thadatangskul Punnipha [1]
ปัณณิภา ธาดาตั้งสกุล [1]
Bye
Bye
Visuttitada Taranya
ธรัญญา วิสุทธิธาดา
Liu Kylie
ไคลี่ ลิว
Siengsanoh Patrada
ภัทรดา เสียงเสนาะ
Coyiuto Juliana
Coyiuto Juliana
Pang Xinning
Pang Xinning
Samakkamai Penny [2]
เพ็ญนี สมัครคามัย [2]
Semifinals
Thadatangskul Punnipha [1]
ปัณณิภา ธาดาตั้งสกุล [1]
Liu Kylie
ไคลี่ ลิว
4-0, 4-0,
Coyiuto Juliana
Coyiuto Juliana
4-1, 4-1,
Samakkamai Penny [2]
เพ็ญนี สมัครคามัย [2]
W.O.
Final
Thadatangskul Punnipha [1]
ปัณณิภา ธาดาตั้งสกุล [1]
4-0, 4-0
Samakkamai Penny [2]
เพ็ญนี สมัครคามัย [2]
4-0, 4-1,
Winner
Thadatangskul Punnipha [1]
ปัณณิภา ธาดาตั้งสกุล [1]
4-0, 4-1
UNDER 10
Tournament Draw For Under 10
Draw English
Draw Thai
SNo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
St.
Rank
20
104
74
120
110
119
44
126
35
Prov
กทม
นฐ
กทม
กทม
นบ
PHL*
กทม
กทม
ชบ
กทม
กทม
R16
NIMVACHIRASOONTHORN Chanya [1]
ชัญญา นิ่มวชิระสุนทร [1]
Bye
Bye
Asaniwutthikorn Narinrut
นรินทร์รัตน์ อัศนีวุฒิกร
Chindasook Voranan
วรณัน จินดาสุข
Chitanondh Thannapas [4]
ธัญญ์นภัส ชิตานนท์ [4]
Bye
Bye
Panprommin Natsha
ณัฐชา ปานพรหมมินทร์
Coyiuto Juliana
Coyiuto Juliana
Liu Kylie
ไคลี่ ลิว
Pinsuwan Pinnarin
ปิ่นนรินทร์ ปิ่นสุวรรณ
Bye
Bye
Thadatangskul Punnipha [3]
ปัณณิภา ธาดาตั้งสกุล [3]
Bye
Bye
Chiangsirisupawong Priem
ปริม เจียงศิริศุภวงศ์
Bye
Bye
NIMVACHIRASOONTHORN Chayada [2]
ชญาดา นิ่มวชิระสุนทร [2]
Quarter-Finals
NIMVACHIRASOONTHORN Chanya [1]
ชัญญา นิ่มวชิระสุนทร [1]
Chindasook Voranan
วรณัน จินดาสุข
4-0, 4-1,
Chitanondh Thannapas [4]
ธัญญ์นภัส ชิตานนท์ [4]
Panprommin Natsha
ณัฐชา ปานพรหมมินทร์
1-4, 4-1, 1-0 (0)
Liu Kylie
ไคลี่ ลิว
4-2, 4-2
Thadatangskul Punnipha [3]
ปัณณิภา ธาดาตั้งสกุล [3]
Chiangsirisupawong Priem
ปริม เจียงศิริศุภวงศ์
NIMVACHIRASOONTHORN Chayada [2]
ชญาดา นิ่มวชิระสุนทร [2]
Semifinals
NIMVACHIRASOONTHORN Chanya [1]
ชัญญา นิ่มวชิระสุนทร [1]
4-0, 4-0
Chitanondh Thannapas [4]
ธัญญ์นภัส ชิตานนท์ [4]
4-0, 4-0
Thadatangskul Punnipha [3]
ปัณณิภา ธาดาตั้งสกุล [3]
4-2, 4-2,
NIMVACHIRASOONTHORN Chayada [2]
ชญาดา นิ่มวชิระสุนทร [2]
2-4, 4-1, 1-0 (6)
Final
NIMVACHIRASOONTHORN Chanya [1]
ชัญญา นิ่มวชิระสุนทร [1]
4-0, 4-0
Thadatangskul Punnipha [3]
ปัณณิภา ธาดาตั้งสกุล [3]
4-1, 4-5 (5), 1-0 (8)
Winner
NIMVACHIRASOONTHORN Chanya [1]
ชัญญา นิ่มวชิระสุนทร [1]
4-1, 4-1
UNDER 12
Tournament Draw For Under 12
Draw English
Draw Thai
SNo
1
2
3
4
5
6
7
8
St.
Rank
14
136
158
104
158
65
Prov
กทม
กทม
CHN*
กทม
กทม
กทม
นบ
Quarter-Finals
WAROTAYANONT Lunlalin [1]
ลัลน์ลลิน วโรทยานนท์ [1]
Bye
Bye
Chinvattanachot Punika
ปุณิกา ชินวัฒนโชติ
Cai Jiran
Cai Jiran
Chantrasa Patcharakamon
Chantrasa Patcharakamon
Chitanondh Thannapas
ธัญญ์นภัส ชิตานนท์
Tharavej Pannarada
ปัณณรดา ธาระเวช
Chaisawangwong Rada [2]
รดา ฉายสว่างวงศ์ [2]
Semifinals
WAROTAYANONT Lunlalin [1]
ลัลน์ลลิน วโรทยานนท์ [1]
Cai Jiran
Cai Jiran
4-2, 4-1,
Chitanondh Thannapas
ธัญญ์นภัส ชิตานนท์
4-2, 1-4, 1-0 (5)
Chaisawangwong Rada [2]
รดา ฉายสว่างวงศ์ [2]
4-0, 4-0,
Final
WAROTAYANONT Lunlalin [1]
ลัลน์ลลิน วโรทยานนท์ [1]
4-0, 4-0
Chaisawangwong Rada [2]
รดา ฉายสว่างวงศ์ [2]
4-0, 4-0,
Winner
WAROTAYANONT Lunlalin [1]
ลัลน์ลลิน วโรทยานนท์ [1]
4-1, 4-0
UNDER 14
Tournament Draw For Under 14
Draw English
Draw Thai
SNo
1
2
3
4
St.
Rank
3
37
25
Prov
พบ
ชบ
กทม
นบ
Semifinals
Trachoovanich Jinnipa [1]
จิณห์นิภา ตราชูวณิช [1]
Thadatangskul Aonnicha
อรนิชา ธาดาตั้งสกุล
Chantrasa Patcharakamon
Chantrasa Patcharakamon
Iuchi Remi [2]
เรมิ อิอูจิ [2]
Final
Trachoovanich Jinnipa [1]
จิณห์นิภา ตราชูวณิช [1]
4-0, 4-0
Iuchi Remi [2]
เรมิ อิอูจิ [2]
4-1, 4-0,
Winner
Trachoovanich Jinnipa [1]
จิณห์นิภา ตราชูวณิช [1]
5-3, 4-0
UNDER 16
Tournament Draw For Under 16
Draw English
Draw Thai
SNo
1
2
3
4
St.
Rank
30
46
43
Prov
นบ
พบ
ปท
กทม
Semifinals
Iuchi Remi [1]
เรมิ อิอูจิ [1]
Trachoovanich Jinnipa
จิณห์นิภา ตราชูวณิช
SABPANSAN Piraya
พิรยา ทรัพย์พันแสน
PRASAI Passaree [2]
ภัสรี พระไซร [2]
Final
Trachoovanich Jinnipa
จิณห์นิภา ตราชูวณิช
4-0, 4-1,
SABPANSAN Piraya
พิรยา ทรัพย์พันแสน
4-2, 4-1
Winner
Trachoovanich Jinnipa
จิณห์นิภา ตราชูวณิช
4-1, 4-0
UNDER 18
Tournament Draw For Under 18
Draw English
Draw Thai
SNo
1
2
3
4
St.
Rank
17
135
19
Prov
ปท
ชบ
กทม
Semifinals
Kulruang Nuengnaree [1]
หนึ่งนรี กุลเรือง [1]
Bye
Bye
Thadatangskul Aonnicha
อรนิชา ธาดาตั้งสกุล
PHOPHAN Phawishporn [2]
ภวิษย์พร โพธิ์พันธุ์ [2]
Final
Kulruang Nuengnaree [1]
หนึ่งนรี กุลเรือง [1]
PHOPHAN Phawishporn [2]
ภวิษย์พร โพธิ์พันธุ์ [2]
4-2, 4-5 (5), 1-0 (8)
Winner
PHOPHAN Phawishporn [2]
ภวิษย์พร โพธิ์พันธุ์ [2]
3-3, , Retd.
New View
Android